Presoterapia

Presoterapia, czyli masaż uciskowy lub drenaż limfatyczny

Presoterapia do wspaniały sposób na wymodelowanie nóg, bioder czy pośladków, dzięki tej metodzie pozbędziesz się obrzęków wodnych i tłuszczowych, czy tak dokuczliwego cellulitu.

Na czym polega?
Presoterapia jest to pneumatyczny masaż uciskowy działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Urządzenie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałuje na poszczególne partie ciała. Ruchy te wykonywane są w określonej kolejności i odpowiednim tempie, w celach pielęgnacyjnych i leczniczych. Delikatny, rytmiczny masaż uciskowy sprzyja relaksacji, odpręża i działa lekko przeciwbólowo, wspomagając walkę ze skutkami stresu i zmęczenia.

Skutecznie wspomaga odchudzanie oraz likwidację toksyn z organizmu. Urządzenie to ma wpływ na wewnętrzny układ krążenia, oddziałuje na skórę, podskórną tkankę łączną, tkankę mięśniową i tłuszczową. Pobudzająca jedynie naturalne procesy organizmu. Stymuluje usuwanie toksyn, zmniejsza retencję wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego, zwiększa lipolizę na różnych poziomach tkanki łącznej oraz pobudza syntezę kolagenu.

Presoterapia wpływa na:

 • Usunięcie zastojów wodnych z organizmu;
 • Niwelowanie obrzęków limfatycznych, żylnych i pooperacyjnych;
 • Pobudzenie układu krążeniowego i limfatycznego;
 • Ujędrnienie skóry;
 • Wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki;
 • Detoksykację organizmu;
 • Niwelowanie cellulitu, szczególnie wodnego
 • Poprawę odżywienia i natlenienia tkanek;
 • Profilaktykęa antyzastoinową krwi i limfy oraz antycellulitową
 • Przeciwskazania:
 • Choroby serca i niewydolność krążenia
 • Epilepsja;
 • Choroby nowotworowe
 • Zaburzenia psychosomatyczne
 • Niewydolność oddechowa, nerek czy wątroby
 • Aktywne infekcje, stan podgorączkowy

Częstotliwość i czas zabiegu presoterapii:
Czas zabiegu to 30 minut.
Zalecana ilość zabiegów 1-2 razy w tygodniu, w kuracji: 10-12 zabiegów.
Następnie dla podtrzymania efektu 1 raz w miesiącu.

ELEKTROSTYMULACJA 

Elektrostymulacja to zabieg, w którym przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołujemy skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych. W wygodny sposób uzyskujemy efekty niemal identyczne z wielogodzinnym treningiem na siłowni!

Zabieg polega na przymocowaniu do ciała elektrod, które stymulują określone partie mięśni. Dzięki temu, że intensywność impulsów elektrycznych jest dobierana indywidualnie, podczas zabiegu odczuwamy wyłącznie przyjemne uczucie wibracji.  Elektrostymulacja umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej w okolicach, które podczas odchudzania sprawiają nam najwięcej problemów. Nie możesz pozbyć się tłuszczu z wewnętrznej części ud? Elektrostymulacja pozwala na pracę z konkretnymi częściami ciała bez konieczności przeprowadzania morderczych treningów.

Kilkaset brzuszków na siłowni = kilkanaście minut relaksującego zabiegu!
Elektrostymulacja to jedna z najskuteczniejszych i najmniej uciążliwych metod modelowania sylwetki. Oprócz zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej pozwala zwiększyć sprawność mięśni, a także odżywić i uelastycznić skórę.

Efekty zabiegu:
– redukcja tkanki tłuszczowej z dowolnie wybranych miejsc,
– zmniejszenie wagi,
– wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni,
– poprawa ukrwienia, odżywienia i dotlenienia skóry.
– redukcja cellulitu,
– poprawa elastyczności, napięcia i kolorytu skóry,
– poprawa ogólnej odporności i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Elektrostymulację możemy stosować właściwie na wszystkich częściach ciała. Najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować na brzuchu, udach i pośladkach. Dzięki stymulacji prądem elektrycznym możemy również poprawić kondycję skóry twarzy, wymodelować, podnieść i ujędrnić piersi, a także zlikwidować nadmiar skóry, który pozostał po nagłym spadku wagi. Elektrostymulacja od wielu lat jest również z powodzeniem stosowana w medycynie jako niezwykle skuteczna metoda rehabilitacji i zmniejszania bólu np. kręgosłupa.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– wszczepiony rozrusznik serca,
– metalowe protezy,
– przy zabiegach na brzuch – wkładka domaciczna,
– epilepsja (zabieg możliwy wyłącznie pod nadzorem lekarza),
– niedawno przebyty zabieg chirurgiczny,
– żylaki – przy zabiegach na nogi,
– ciąża.

Sauna Koc Infrared

Ciepło promieniowania podczerwonego wnika głęboko w ciało i dzięki zwiększonemu przepływowi krwi rozprzestrzenia się szybko na cały organizm. Temperatura ciała podnosi się do 70 stopni, czego następstwem jest naturalny odruch – pocenie się – i to już przy stosunkowo niskiej temperaturze. Regularna terapia wygrzewania i pocenia się w tej saunie przynosi korzyści dla zdrowia.

Podczas zabiegu w saunie IR zwiększa się krążenie krwi, serce bije intensywniej, krew płynie szybciej, nie podnosząc jednak ciśnienia tętniczego. Tlen jest lepiej doprowadzany do komórek ciała. To powoduje odprężenie, redukuje bóle mięśniowe i przyspiesza procesy leczenia. Terapia podczerwienią wzmacnia system immunologiczny i skutecznie wspomaga walkę z przeziębieniami i zakażeniami grzybopodobnymi w początkowych ich stadiach. Pocenie w trakcie sesji działa na organizm oczyszczająco. Powoduje pozbywanie się niepotrzebnych związków sodu, alkoholu, nikotyny, obniża stężenie cholesterolu oraz przyczynia się do pozbycia nadmiaru wody.  Dzięki polepszaniu procesów metabolicznych terapia pomaga w odchudzaniu.

Najlepsze efekty zaobserwujemy łącząc PRESOTERAPIĘ Z IR!

PresoterapiaCena
Presoterapia100 złZobacz opisKUP BON
Presoterapia + IR150 złZobacz opisKUP BON