Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi jest najpopularniejszym zabiegiem jeśli chodzi o pigmentację w naszym Instytucie Urody.

Zabieg odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań. Cały zabieg składa się z dwóch spotkań: pierwszy zabieg oraz dopigmentowanie (które jest bezpłatne od 4 do 8 tygodni od pierwszego zabiegu).

Zabieg polega na równomiernym wprowadzeniu pigmentu w skórę właściwą. Cały zabieg wykonywany jest naszym nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem do makijażu permanentnego na jednorazowe moduły igłowe, przy użyciu jednorazowych sterylnych materiałów oraz zachowaniu standardów aseptyki, dzięki czemu jest w 100% bezpieczny. 

Efekt zabiegu utrzymuje się około rok i co rok należy odświeżać ten zabieg. Z biegiem czasu makijaż blednie, płowieje jest to naturalna konsekwencja złuszczania się naskórka ( zwłaszcza przy cerze tłustej ), działania promieniowania UV. Czas trwałości efektu uzależniony jest od głębokości wprowadzenia pigmentu, która jest dosyć płytka. Gdyby pigment wprowadzony był głębiej, efekt utrzymałby się dłużej, ale kolor zmieniałby się w czasie i przechodził w niepożądane odcienie (czerwony, szary, zielony). Brwi od razu po zabiegu są bardzo intensywne, natomiast po około tygodniu kiedy naskórek się złuszcza, a strupek odpada, kolor jest blady, następnie przyciemnia się i stabilizuje. Proces stabilizacji koloru trwa do 8 tygodni, podczas której intensywność barwy w stosunku do tej bezpośrednio po zabiegu jest znaczne subtelniejsza. 

Przed zabiegiem wykonywany jest szczegółowy rysunek wstępny. Kształt rysunku brwi dobieramy do naturalnych włosków, do preferencji klientki oraz do rysów twarzy. Tak samo kolor brwi dobierany jest starannie do koloru skóry, koloru włosków na łukach brwiowych i włosów na skórze głowy oraz indywidualnych preferencji klientki. Brwi mogą być mocniejsze lub bardziej subtelne, pudrowe. Dzięki makijażowi permanentnemu jesteśmy w stanie zniwelować niewielkie asymetrie. Decydując się na zabieg należy pamiętać aby podkreślić swoje atuty, bądź też zniwelować mankamenty ale zawsze w subtelny sposób. Polecany jest wszystkim osobom, które chcą zaoszczędzić czas, ponieważ skraca on codzienną rutynę makijażową. 

Zabieg trwa do trzech godzin, czas zależny jest od cech indywidualnych skóry. 

Zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia, dzięki czemu jest bardzo komfortowy. Znieczulenie minimalizuje ból oraz dyskomfort podczas zabiegu. 

Pracujemy na pigmentach nieorganicznych, czyli najbezpieczniejszych pigmentach na rynku, które nie powodują reakcji alergicznych i po czasie nie wybarwiają się w czerwone odcienie. 

Czy makijaż permanentny może powodować alergie?

W naszym salonie nigdy nie zdarzyło się, aby pojawiła się jakakolwiek reakcja alergiczna ale jeśli klientka ma obawy można wykonać próbę alergiczną. Podczas wstępnej konsultacji nakładamy próbkę pigmentu na okolice przedramienia lub nadgarstka i obserwujemy reakcję po 48 godzinach. Jeśli nie występują zaczerwienienia to oznacza, że zabieg będzie bezpieczny.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • infekcje o podłożu grzybiczym, bakteryjnym, wirusowym,
 • ciąża,
 • zaawansowana choroba tarczycy,
 • hemofilia,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • silne stany lękowe oraz silne nerwice,
 • opryszczka (zabieg można wykonać najmniej 2 tygodnie po wyleczeniu),
 • silna cukrzyca (stopa cukrzycowa),
 • łuszczyca,
 • przyjmowanie leków, które wchodzą w interakcje z preparatem do znieczulenia miejscowego,
 • długotrwałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew oraz leków sterydowych,
 • choroby skórne (trądzik ropowiczy),
 • choroby psychiczne i zaburzenia emocjonalne,
 • alergie, które ujawniły się podczas leczenia (np. na znieczulenie u dentysty),
 • alergie (zwłaszcza na barwniki, farby do włosów, znieczulenia),
 • skłonności do powstawania keloidów

Makijaż permanentnyZobacz opis
Makijaż permanentny brwi - Powder Ombre1200 złZobacz opisKUP BON
Makijaż permanentny ust 1300 złZobacz opisKUP BON
Korekta makijażu do 3 mcy150 złKUP BON
Korekta makijażu do 3-6 mcy400 złKUP BON
Korekta makijażu do roku-50%
Pigmentacja skóry głowy1200 - 5900 zł
Pigmentacja brodawek piersiowych wraz z otoczką900 - 2000 zł