Fale radiowe

Zabieg z użyciem fal radiowych w nieinwazyjny sposób odbudowuje i regeneruje kolagen oraz pobudza komórki fibroblastów do jego tworzenia, co wpływa na spłycenie zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry, następuje poprawa owalu twarzy i kolorytu cery. Podczas zabiegu następuje radioforeza czyli wprowadzenie w głąb skóry substacji aktywnych.

PROCESY ZACHODZĄCE PODCZAS ZABIEGU
Włókna kolagenowe stanowią naturalne rusztowanie skóry utrzymując; ją w dobrym napięciu i jędrności. Pod wpływem różnych czynników włókna kolagenowe ulegają deformacji, co negatywnie wpływa na wygląd naszej skóry.

Energia RF poprzez wytworzenie głębokiej diatermii (podgrzania), w nieinwazyjny sposób wyrównuje struktury włókien kolagenowych. Pobudza także inne komórki do regeneracji i odnowy.

Pod wpływem działania energii RF następuję tzw. radioforeza, czyli głębokie wnikanie w skórę substancji aktywnych, zawartych w kosmetykach.

CZAS I CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU:
Zabieg wykonywany jest na twarz, szyję, dekolt oraz powieki co 7-14 dni.
W zależności od problemów i partii na którą jest wykonywany trwa on od 20 do 40 minut

PROSLIM RF – PRZECIWKO OBJAWOM STARZENIA
PROSLIM RF to jeden z najskuteczniejszych na rynku zabiegów falami radiowymi, który skutecznie przeciwdziała objawom starzenia się skóry oraz zapewnia jej efektywną rewitalizację.

Zaawansowana technologia aparatu pozwala optymalnie wykorzystać intensywną energię fal radiowych, gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz pełen komfort podczas wykonywania zabiegu.

Zabiegi zapewniają doskonałe efekty, są przyjemne i relaksujące oraz gwarantują:
– stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny
– spłycanie zmarszczek
– intensywną regenerację
– redukcję zwiotczeń na twarzy i ciele

PROSLIM RF – ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA BEZPIECZEŃSTWA
PROSLIM RF to innowacyjne urządzenie wykorzystujące technologię fal radiowych do zabiegów monopolarnych na twarz i ciało.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom maksymalna temperatura, do której podgrzewane są tkanki jest zaprogramowana automatycznie, co zapobiega ich ewentualnemu przegrzaniu, a tym samym gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa.

PROSLIM RF  emituje  fale w zakresie 500 kHz oraz 1000 kHz  (tj.  1 MHz) z możliwością  regulacji intensywności ich oddziaływania.

Urządzenie wyposażone jest w głowice o różnych rozmiarach, co umożliwia wykonywanie skutecznej terapii odmładzającej dedykowanej różnym partiom twarzy i ciała, w tym precyzyjny zabieg na skórę wokół oczu.

JAK DZIAŁAJĄ FALE RADIOWE?
Fale radiowe wytwarzane są przez prąd o wysokiej częstotliwości. W trakcie ich emisji energia elektryczna zamieniana jest w elektromagnetyczną. Dociera ona bezpośrednio do tkanek, gdzie  następuje ich podgrzanie przez wzbudzanie jonów.

Energia  pobudza ruch jonów które ocierając się o siebie wytwarzają ciepło w następstwie czego podgrzane zostają białkowe włókna kolagenowe. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur co skutkuje lepszym napięciem i spłyceniem zmarszczek. Energia RF pobudza również komórki fibroblastów do tworzenia nowych włókien.

Reasumując dzięki falom radiowym  ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane z zewnątrz, dlatego zabieg stymuluje zarówno tkanki powierzchniowe, jak i te położone głębiej. Zjawisko to nazywane jest diatermią.

Zabiegi PROSLIM RF:
– stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu zwiększa się gęstość oraz poprawia jędrność skóry
– usprawniają cyrkulację krwi i metabolizm komórkowy
– sprawiają, że tkanki są lepiej odżywione, dotlenione i zdrowsze

NA CZYM POLEGAJĄ ZABIEGI NA TWARZ I CIAŁO?
Naturalne procesy biologiczne zachodzące w tkankach, sprawiają że skóra z czasem traci swą jędrność, ponieważ włókna kolagenowe ulegają deformacji, wydłużają się i skręcają.
Zabieg na twarz i ciało wykonywany aparatem PROSLIM RF polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 43ºC, co wywołuje ich kurczenie, napinanie oraz zapewnia stymulację procesów regeneracyjnych i uporządkowanie struktur.
Fale radiowe efektywnie pobudzają  fibroblasty do odbudowy oraz wytwarzania kolagenu i elastyny, gwarantując tym samym:
– efekt wypełnienia zmarszczek,
– większą gęstość, elastyczność i napięcie skóry
– poprawę owalu twarzy i kolorytu cery
– lepsze odżywienie tkanek
– odprężenie mięśni twarzy

Warto nadmienić, że diatermia stosowana na ciało dociera także do głębokich warstw skóry i  adipocytów zawierających trójglicerydy, dzięki czemu zabieg:
usprawnia metabolizm w tkankach
stymuluje układ limfatyczny i krwionośny
jest pomocny w wyszczuplaniu i wygładzaniu skórki pomarańczowej

Przeciwwskazania:

 • menstruacja (zabiegi brzuszne)
 • ciąży,
 • rozrusznik serca,
 • niewyrównane wady serca (problemy z krążeniem nie są przeciwwskazaniem),
 • poważne uszkodzenia mięśni,
 • metalowe protezy (implanty nie są przeciwwskazaniem),
 • zapalenie żył,
 • zakrzepowe zapalenie żył,
 • żylaki (dla zabiegów na nogi),
 • stany zapalne, ropne
 • choroby nowotworowe

CZAS I CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU:
W zależności od problemów i partii na którą jest wykonywany zabieg trwa on od 20 do 40 minut co 7-14 dni.